top of page
סדנת בועות סבון ענקיות בול

פעילות גיבוש לצוות עובדים

סדנת ג'אגלינג למבוגרים עם חן מרגלית

ייתכן ואת\ה מנהל חברה, או צוות, או כח אדם, 

לא משנה מה התפקיד שלך, כנראה הגעת הנה כי נראה לכם נכון להשקיע שעה\ שעתיים\בוקר\אחר הצהריים לטובת איזה שהיא פעילות גיבוש לצוות העובדים שלכם. 

אני יכול להניח שמה שאתם בעצם מחפשים איזה שהיא פעילות קלילה, חוויתית, מגבשת ומהנה שתיהיה אקורד סיום\אמצע\התחלה משמח עבור צוות העובדים שלכם.

בדרך כלל כשחושבים על פעילויות גיבוש לצוות עובדים ישר עולה בראש סדנאות ODT:

כולם עומדים במעגל, מותחים ביחד חבל,

החבל מחובר לחכה, באמצע המעגל יש דלי עם מים,

בשמיים יש שמש, חם, למה הגעתי,

עשינו את זה כבר, בואו נחשוב על משהו אחר,

נכתוב בגוגל - הגענו לאתר של חן מרגלית.

DSC08881.jpg

אני בדרך כלל מגיע בלבוש  אלגנטי יותר (בצד שמאל)

אז לאחר פסקת פתיחה מפוארת שבתקווה דגה אתכם הנה, הרשו לי לספר לכם על סדנת-פעילות גיבוש לא קלאסית, פעילות שהיא לא רק קלילה, מגבשת, סוחפת ומייצרת תחושה חזקה של ביחד, אלא רק מייצרת רגעים שנשארים עם המשתתפים לאורך זמן. 

וכמובן שסדנת הגיבוש שאני מדבר עליה היא סדנת הג'אגלינג למבוגרים.

אתחיל מזה שבסדנת הג'אגלינג, הג'אגלינג הוא רק הכלי.

מה שמיוחד בסדנת הג'אגלינג היא שהיא מביאה את כולם לסוג של בסיס משותף -

"איך אנחנו אמורים להצליח לעשות את זה?".

מול המשתתפים נמצא עבדכם הנאמן שכל תפקידו הוא להוביל את צוות העובדים בפעילות הגיבוש למצב של ביטחון ביכולות שלהם ובסופו של דבר להצלחה.

אז הנה חמש סיבות שהופכות את סדנת הג'אגלינג לפעילות הגיבוש האולטימטיבית:

1. יצירת היכרות בלתי אמצעית

ללמוד לעשות ג'אגלינג זה לא פשוט. לכולם נופל הכדור. הרבה. זה מביך. זה מצחיק. זה גורם לכולם לחזור להיות לומדים. והפעם הטעויות "חשופות" לכולם. והתחושה הזו, של פאדיחה משותפת (בקטע טוב! יש אווירה טובה!) יוצרת תחושת היכרות משותפת

CHEQ-325.jpg
צוות עובדי חברת CHEQ ברגע של היכרות בלתי אמצעית.
 

2. השילוב המושלם בין למידה אישית לקבוצתית

סדנת הג'אגלינג משלבת בין תרגילי קורדינצייה של גיבוש לצוות העובדים לבין למידת ג'אגלינג מונחית אישית. זו סדנה שמצד אחד מאפשרת לכל אחד את הזמן האישי שלו להתבונן ולהתאמן לבד, לבין תרגילים שדורשים את תשומת הלב המשותפת

תראו איך עובדי ביטוח לאומי מתגבשים בסדנת הג'אגלינג כפעילות גיבוש

3. מיצוי אידאלי של הזמן כאן

בכרך הגדול, הזמן שלנו יקר מאוד. ובטח גם של העובדים שלכם. באידאל, אתם מחפשים פעילות גיבוש שתייצר מקסימום תחושה של יחד וחוויה חזקה במינימום זמן. סדנת הג'אגלינג כפעילות גיבוש עונה לכך בצורה ישירה. שעה-שעה וחצי (בהתאם לזמן שלכם) של פעילות רציפה המורכבת מרבדים שונים, מתרגילים רבים ומסיום שיא משתף ומגבש. במקום לנסוע שלעתיים לאיזו רחבת כורכר, לעשות פעילות של שעה וחצי ואז לנסוע עוד שעתיים בחזרה למשרד (ואז כבר לחזורה הביתה), סדנת הג'אגלינג כפעילות גיבוש ניתנת לביצוע במשרד, באולם מתאים ואפילו בחוץ (אם יש צל והטמפרטורה מתחת ל27.5 מעלות). שדורשים את תשומת הלב המשותפת

4. אל הגיבוש ומעבר לו

לקח לי יותר מעשר שנים להבין איך אפשר לקחת את סדנת ג'אגלינג כפעילות גיבוש, פאן והנאה ולשדרג אותה לפעילות שמייצרת אצל המשתתפים קרקע פורה להתבוננות ואיסוף של מחשבות שיוכלו לשמש גם בהמשך. כיוון אחד שאתם בטח חושבים עליו הוא מה שניתן ללמוד מסדנת הג'אגלינג ביחס למולטי-טאסקינג (מיקבול). זה כיוון מעניין לגמרי ויש לי סדנה ספציפית שמתעסקת בו.

עוד כיוון שאני סקרן לגביו הוא הסתכלות על סדנת הג'אגלינג כמעבדה של למידה על למידה. מה אנחנו מספרים לעצמינו בראש תוך כדי שנופל לנו הכדור?

ומה אנחנו מספרים לעצמינו דווקא כשאנחנו מצליחים?

מה ההבדל בין טעות לשגיאה?

מדוע לנסות לשלוט בתנועות ובקצב הלמידה נידון לכישלון?

איך אפשר להגיע לתחושה של פלואו (FLOW) ואפילו סוג של מדיטציה?

אם אתם מחפשים להכניס לפעילות הגיבוש לצוות העובדים שלכם גם איזה שהוא ערך מוסף מעבר לפאן, סדנת הג'אגלינג יכולה לתת מענה טובה לזה

עיבוד לסדנת ג'אגלינג מבוגרים.jpg

5. זה עובד - מנסיון

 אני מנחה סדנאות ג'אגלינג כבר מעל ל-10 שנים. הנחיתי סדנאות בערך לכל אוכלוסייה שקיימת על כדור הארץ. בשמונה בבוקר ובאחת עשרה בלילה. הנחיתי סדנאות גדולות עבור 200 משתתפים וסדנאות אינטימיות של 4.

לכל המגזרים (ציבורי פרטי שלישי חרדי ערבי כללי) לצוותי מורים, לקרנות.

בקיצור יצא לי להנחות כמה סדנאות בחיים שלי ואני יודע איך להתאים את הסדנה לקהל כך שהיא תיצור את אותה תחושת גיבוש, הנאה וערך מוסף שאתם בטח מחפשים.

WhatsApp Image 2023-07-05 at 14.31.51.jpeg
שלושים אלף איש השתתפו בסדנאות הגיבוש שלי.
כדאי לכם גם. ואין לי אינטרס לכתוב את זה.
bottom of page